Кошик
251 відгук
Шановні клієнти! Прохання ціни уточнювати за телефоном!
ФОП "Радчук Руслан Вікторович"
+380 (50) 562-40-60
+380 (97) 313-21-22
+380 (68) 224-89-62

Принцип роботи контактного зварювання

Принцип роботи контактного зварювання

Контактна зварювання «споттер» передбачає з'єднання деталей в одній або декількох точках. Зварювальні точки можуть мати різні розмір і структуру, які визначаються такими параметрами, як розмір і форма контактної поверхні електродів, зусилля стиснення, сила і час протікання зварювального струму, стан поверхні деталей.

Точкове зварювання — різновид контактного зварювання, в її основі лежить тепловий вплив електричного струму на зварювані деталі, а також їх стиснення. Контактна зварка передбачає застосування електродів з металів з високою електропровідністю, що дозволяє досягти мінімального опору.

В результаті розігріву і плавлення металу при протіканні електричного струму утворюється металеве ядро зварювальної точки, як правило, його діаметр становить від 4 до 12мм.

Є два різновиди, а точніше, режиму точкового зварювання — м'який і жорсткий. М'який відрізняється плавним зварюванням деталей за рахунок більшої тривалості зварювання. Струм при м'якій контактній зварці протікає від 0.5 до 3 секунд, а щільність струму складає до 100 А/мм^2. Застосування таких режимів — для зварювання закаливаемых сталей, вони дозволяють добитися меншого споживання струму, низьких навантажень на мережу, обладнання для такої зварювання дешевше.

Жорсткий режим відрізняється меншою тривалістю — до 1.5 секунд. Щільність струму досягає 300 ампер на квадратний міліметр. Таке обладнання використовується для зварювання кольорових металів і високолегованих сталей, також можливе застосування для зварювання деталей різної товщини.

Час подачі струму і докладання зусиль стиснень залежить від заданої заздалегідь циклограми процесу — обладнання налаштовується для конкретних випадків.

Застосування контактного зварювання

Використовуючи точкове зварювання, можливо робити до шестисот сполук в хвилину, зварювати найтонші деталі електронних приладів, сталеві листи товщиною до двох сантиметрів. Контактна зварка застосовується в автомобілебудуванні, літакобудуванні, суднобудуванні, сільському господарстві, її застосування широко поширене і в багатьох інших сферах.

Зачепи рихтувальні

Пристосування для різного виду робіт

Контактна зварювання «споттер» є апаратом односторонньої точкового зварювання. Таке обладнання дуже часто застосовуються для ремонту кузовних панелей автомобілів, особливо, для тих об'ємних деталей, до яких утруднений доступ зі зворотного боку — наприклад, пороги та двері.

Споттери дозволяють приварювати кріпильний елемент прямо на пошкоджену поверхню, а потім вм'ятину просто витягують за цей елемент, не витрачаючи час на розбирання і складання. Крім цього, багато обладнання дозволяє нагрівати метал, при невеликих пошкодженнях це позбавляє від витягування — метал сам по собі осаджується (набуває первісну форму).

Крім цього, застосування споттерів може бути розширене — в комплект часто входять зварні кліщі, які дають можливість проведення двосторонньої контактного зварювання — листи металу зварюються між собою.

До них притискаються мідні електроди, а самі листи стискуються один з одним за допомогою важільних кліщів. Протягом короткого часу листи розігріваються до критичної температури, метал плавиться і під тиском кліщів зварюється. При цьому він не повинен повністю розплавлятися — це негативно позначається на якості зварювання.

Часто зварювальне обладнання оснащене цифровими блоками управління і готовими програмами — для контактного зварювання достатньо лише вибрати вид зварювання, товщину металу, що зварюється, час зварювання і тому подібні параметри. Застосування таких апаратів досить просто, і користуватися ними може будь-хто.

Допоміжні інструменти

При контактній зварці споттером можуть знадобитися такі допоміжні інструменти, як кліщі, молоток, власники, металеві щітки, зубило, різні пристосування для самого апарату (залежить від комплектації, в якій поставляється обладнання), гребінки та інші пристосування для витягування вм'ятин, а також різні витратні матеріали — хвилеподібна дріт, шайби, зварювальні кільця, заклепки і так далі.

Пристрої для правки металу

Додатковий інструмент

При виконанні потенційно небезпечної контактного зварювання варто використовувати засоби індивідуального захисту — рукавиці, халат або брезентовий костюм, захисні окуляри або щиток, черевики з захисними вставками, при необхідності — засоби захисту органів дихання.

Висновок
Ми розглянули точкову контактну зварку і її різновид — споттер. Як бачите, така контактна зварювання досить універсальна і її застосування доречно у багатьох випадках, при цьому освоїти обладнання та техніку контактного зварювання досить просто — це може кожен.

 

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner